top of page

Eolisa Space 1. Faz Ekibi

Updated: Jul 19, 2023

Eolisa Space Ekibi'ne Katılım Süreci


Eolisa Space olarak, bizler Türkiye'den dünya çapında bir başarı hikayesi yazmayı hedefliyoruz. Bu yolculukta bizimle birlikte olacak yetenekli bireylere ve ekiplere kapımız sonuna kadar açık. Bu duyuruyu, bizimle bu heyecan verici yolculuğa katılmak isteyen siz değerli bireylere ve ekiplere ulaştırmak için hazırladık.


1. Görüşmeler ve Katılım Süreci


1 - 10 Ağustos tarihleri arasında, Türkiye'nin her yerinden yetenekli bireyler ve ekiplerle görüşmeler düzenleyeceğiz. Bu süreçte sizlerden, aşağıdaki bilgileri en geç 31 Temmuz tarihine kadar bize support@eols.info adresimize iletmenizi rica ediyoruz, bu tarihten sonra gelen başvurular 2. Faz için değerlendirilebilir:

 • Hangi projeye katkı sağlamak istediklerini

 • Sizin bir projeniz var mı? Varsa, projenin mevcut durumu

 • 1 - 10 Ağustos tarihleri arasında hangi şehirde bulunacakları ve kendileri için uygun bir görüşme tarihi

 • Eğer bir ekip olarak katılacaklarsa, ekip üyelerinin sayısı ve ilgi alanları

 • Ek olarak nihai başvuru formu aşağıda ki gibidir (↓)

EOLISA SPACE ® 1. FAZ EKİP BAŞVURU FORMU

Kişisel Bilgiler

 1. Adınız:

 2. Soyadınız:

 3. E-mail Adresiniz:

 4. Telefon Numaranız:

 5. Şu anki Konumunuz:

Profesyonel Bilgiler

 1. Mesleğiniz (Mühendis, Teknisyen, Yazar, Bilim İnsanı vb.):

 2. Eğitim Durumunuz ve Uzmanlık Alanınız :

 3. Sahip olduğunuz sertifikalar veya lisanslar(Var ise):

 4. Mesleğinize dair kullandığınız araçlar ve yazılımlar (Var ise):

Tecrübe ve Referanslar

 1. Geçmiş Projeleriniz ve Deneyimleriniz(Var ise):

 2. Önceden çalıştığınız organizasyonlar ve görevleriniz (Var ise):

 3. Referanslarınız (Var ise):

Yazma Tecrübesi (Eğer Yazar iseniz)

 1. Yazdığınız dil veya diller:

 2. Hangi konularda yazıyorsunuz:

 3. Hangi türlerde yazı tecrübeniz var (blog, makale, kitap vb.):

 4. Yazı örneği (Var ise):

Bilim İnsanları için

 1. Yayınlanmış makaleleriniz veya araştırmalarınız (Var ise):

 2. Bilimsel topluluklara üyelikleriniz (Var ise):

 3. Çalıştığınız laboratuvarlar veya projeler:

Motivasyon ve Taahhüt

 1. Projemize katılmak istemenizin sebebi nedir?

 2. Haftalık olarak ne kadar zaman ayırabileceksiniz?

 3. Uzun vadede Eolisa Space için çalışmayı düşünüyor musunuz?

Ek Bilgiler

 1. Eklemek istediğiniz diğer bilgiler:


2. Proje Ekibindeki Yeriniz ve Görevler


Belirlediğimiz dört ana projeye ekibimizi böleceğiz. Her ekibin belirlenen görevleri ve sorumlulukları olacak. Ekip üyelerinden beklentimiz, görev ve sorumluluklarına uygun bir şekilde çalışmalarını, kendilerini sürekli geliştirmelerini ve öğrenmeye açık olmalarını bekliyoruz.


Her ekip üyesinden beklediğimiz, belirlenen görevler ve sorumluluklar doğrultusunda projenin kendisi için belirlenmiş alanlarında etki göstermek, kendisini sürekli geliştirmek ve öğrenmeye açık olmak. Farklı disiplinlerden ve yeteneklerden ekip üyelerine sahip olmak, projemizin geniş bir perspektiften değerlendirilmesine ve daha kaliteli hale gelmesine yardımcı oluyor. Bu konu da özet olarak, sizler zaten bir proje içerisindesiniz, hedefleriniz var, bu hedeflerinize bizimle beraber aynı şekilde devam edeceksiniz, biz 4 ana projemiz için bu 3 faz ekibi böleceğiz, herkesin farklı bir proje üzerinde yetkisi ve çalıştığı bir sistem olacak. 4 ana proje için bölündükten sonra tabii ki fikir alışverişleri ve koordineli çalışmalar farklı proje ekipleri arasında gerçekleştirilebilir. İlk ekibin toplanmasıyla 10 Ağustos'tan itibaren şu an var olan çalışmalar devam ederken eş zamanlı olarak yatırım turuna çıkacağız. Şirketlerle, kurum ve kuruluşlarla ekibimizi paylaşacağız ve destek isteyeceğiz. 29 Ekim tarihine kadar 1. yatırım sürecini tamamlamayı umut ediyoruz. Bu süreç tamamlandığında herkesin ayda 1 kere toplanabileceği, tüm ekip üyelerine en yakın Türkiye'de merkezi bir şehirde ekip üssü açmak istiyoruz (Bu konuma erişim ve dönüş için gerekli tüm maddi kaynaklar Eolisa Space tarafından sağlanacaktır). Bu üs içerisinde size sağlayacağımız imkanlar olacak. Zaman zaman sizler için bulunduğunuz şehirlerde kuruluşlar ile gerekli anlaşmalar sağlanırsa özel etkinlikler düzenleyeceğiz.


Katılımlarınızla Eolisa Space'in çatısı altında yüzlerce, belki binlerce projeyi bir araya getirmeyi planlıyoruz. Bu somutlaşmış projeler, yatırımcılara sunduğumuz önemli bir değer teklifidir.

31 Temmuz ila 29 Ekim tarihleri arasında 1., 2., ve 3. faz ekiplerinin oluşumu için çalışmalarımız devam ediyor. 1 Ağustos'tan itibaren Eolisa Space kurucuları olarak Türkiye genelinde ekip üyelerimizi ziyaret etmeye başlayacağız. Bu süre zarfında, sizinle yüz yüze görüşerek fikir birliğine vardığımız takdirde resmi sözleşmelerimizi imzalayacağız ve üzerinde çalışacak projelerimiz hakkında görüşmeler yapacağız. Birlikteliğimizi pekiştirecek ve teknolojik ekipmanlarımızla (Eolisa Space envanterinde şu an bulunan ekipmanlar, yazılımlar) destek sağlayacağız.

(10 Ağustos'tan itibaren geçerli olacak olan proje programı, düzen ve sistemle ilgili tüm bilgiler, 1-10 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan görüşmeler sırasında sizlere fiziki yazılı olarak dosya halinde teslim edilecektir. Bu dosya kişiye özel hazırlanacaktır, projemizin tüm ayrıntılarını içeriyor olacak ve sizin için en uygun ve etkili şekilde çalışmayı ve destek sağlamak amacıyla tüm önemli noktaları içerecek)


3. Yatırım Süreci


10 Ağustos'tan itibaren yatırım turuna çıkacağız. Çeşitli şirketlerle, kurum ve kuruluşlarla görüşmeler yaparak ekibimizi tanıtacak ve destek isteyeceğiz. 29 Ekim tarihine kadar 1. yatırım sürecini tamamlamayı planlıyoruz. Ekiplerimizin tamamlanmaya başlanmasıyla birlikte yatırım sürecimiz için gerekli aksiyonları sizlerle birlikte alacağız.


4. Ekip Üssü


Yatırım süreci tamamlandığında, Türkiye'nin merkezi şehirlerinde, tüm ekip üyelerinin kolayca erişebileceği birden çok ekip üssü açmayı planlıyoruz. Bu konuma erişim ve dönüş için gerekli tüm maddi kaynaklar Eolisa Space tarafından sağlanacaktır. Bu üs içerisinde atölye, bilgisayarlar, simülasyon odası, dinlenme odası, sunum ve toplantı odaları ve benzeri ekipman ve imkanlar bulunacaktır.


5. Son Sözler


Eolisa Space'in hedefi, Türkiye ve dünyada bilim ve teknoloji alanında liderlik etmektir. Bu hedefe ulaşmada sizin katkılarınız çok değerli olacak ve bu yolculukta birlikte ilerlemeyi dört gözle bekliyoruz. Birlikte, Eolisa Space ailesinin bir parçası olarak başarıya ulaşacağız.

Bu süreci daha detaylı anlamak için veya daha fazla bilgi almak için, web sitemizi ziyaret edebilir veya bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Bizimle bu yolda yürüdüğünüz ve desteklerinizle bize güç verdiğiniz için teşekkür ederiz.


Başvuru sürecimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve en yaygın sorulara yanıt vermek için, kurucularımızın detaylı bir video serisi hazırladığını sizlere bildirmekten mutluluk duyarız. Bu videolar, başvuru sürecimizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak ve adaylarımızın en çok merak ettiği soruları yanıtlayacaktır.


Eğer halen merak ettiğiniz veya yanıtlarını bulamadığınız sorularınız varsa, lütfen bu sorularınızı "Kuruculara Sorunuz" başlığı altında support@eols.info e-posta adresimize gönderin. Kurucularımız, bu soruları dikkatlice inceleyecek ve 28 Temmuz'da yayınlanacak olan video sunumunda bu soruların yanıtlarını vermek için en iyi çabayı göstereceklerdir.

Yanıtları pekiştirmek ve başvuru sürecimiz hakkında daha fazla bilgi vermek için bu türden bir etkinliği düzenlemeyi seçtik. Bu şekilde, sizlerin bizimle bu heyecan verici yolculuğa çıkmadan önce tüm süreci tam olarak anlamanızı sağlamak istiyoruz.


Eolisa Space ekibine katılmak üzeresiniz ve bu sürecin her adımında sizinle olmaktan büyük mutluluk duyacağız. Eolisa Space hakkında her türlü sorunuzun yanıtını bulabilmeniz için elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız.


Birlikte, uzayın sınırlarını aşacağız!


Eolisa Space 1. Yönetimi


389 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page