top of page

Emre Bilgin

Astronom (Science Team)

Emre Bilgin,


Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünden mezun olan, astrofizik ve uzay bilimleri alanında derinlemesine bilgi sahibi bir uzman olarak Eolisa Space ekibine katıldı. Kreiken Gözlemevi, TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi ve Levenhuk Inc. gibi prestijli kurum ve şirketlerde edindiği tecrübelerle donanmış Emre, aynı zamanda sosyal medya yönetimi konusunda da yetkinliklere sahip.


Emre, Akkuyu NGS Proje Yarışması ve PlanS Space Hackathon gibi önemli yarışmalarda finalist olmuş, seçilen yıldızların yeryüzü tabanlı gözlemevleriyle teyitleri ve NASA SpaceApp gibi projelerde önemli roller üstlenmiştir. ASART kurucusu ve yönetim kurulu üyesi olarak sanat ve bilimi birleştiren projelere imza atmış, aynı zamanda TEGV'de eğitmen olarak gençlere fen bilimleri, bilişim ve spor alanlarında rehberlik etmiştir.


Python, VB ve JS gibi programlama dillerinde yetkin olan Emre, Eolisa Space'in Türkiye'deki uzay bilimleri alanında liderliğini sürdürme misyonuna büyük bir motivasyon ve inançla yaklaşmaktadır. Uzay Üssü, Gözlemevi ve Okulu projelerinde görev almayı hedefleyen Emre, multidisipliner işbirliğinin önemini vurgulayarak, Eolisa Space'in değerlerine ve kültürüne uyum sağlayabileceğine inanmaktadır.


"Evren sonsuz ve bilmeye cesaret et!" diyen Emre, kara delikler ve simülasyon teorisi gibi büyük sorular karşısında, teknolojinin ve bilimin sınırlarını zorlayacak, yenilikçi çözümler üretmeye açık bir zihniyete sahip. Bilgi ve deneyiminin Eolisa Space projelerine önemli katkılar sağlayacağına inanan Emre Bilgin, uzay bilimlerindeki sınırları zorlamaya ve insanlığın evrensel bilgisini genişletmeye hazır.


Emre Bilgin'in Eolisa Space ekibine katılımı, şirketin gözlemevi ve uzay üssü projelerine yeni perspektifler ve derin bilimsel anlayış getirecek. Alanında uzman bir bilim insanı ve tutkulu bir araştırmacı olarak Emre, Türkiye'nin uzay bilimleri alanındaki gelişimine önemli katkılarda bulunacak ve Eolisa Space'in gelecekteki başarılarında kilit bir rol oynayacak.

Emre Bilgin
bottom of page