top of page

Elif Yılmaz

Kimya Mühendisliği (Science and Engineering Team)

Elif Yılmaz,


Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde Kimya Mühendisliği lisans öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir. Öğrenciliği boyunca, bilim ve uzay keşfine olan tutkusunu her fırsatta yansıtmaktadır. Eğitimi sırasında, Nodülde ısı transferi analizi gibi önemli konuları işleyen projelerde çalışarak teknik bilgi ve deneyim kazanmıştır.


Aynı zamanda Eolisa Space'in kurucu üyelerinden biri olarak, Türkiye'de bilimsel araştırmaları teşvik etmek ve çocuklara uzayı sevdirmek gibi önemli bir vizyona sahiptir. Elif, uzayın derinliklerini keşfetmek ve gelecek nesiller için daha iyi bir gelecek yaratmak amacıyla çalışan bu kurumun bir parçası olmaktan mutluluk duymaktadır.


Eğitim geçmişi, Elif'in Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde Kimya Mühendisliği öğrencisi olarak başlayarak, çalışkanlığı ve başarısı ile sürmektedir. Aynı zamanda Almanca'ya temel düzeyde hakimdir ve İngilizceyi akıcı bir şekilde kullanabilmektedir. Bilimsel projeler ve uzay teknolojisi alanındaki katkıları, gelecekteki kariyerinin parlaklığını göstermektedir.


Elif'in hobileri arasında futbol, kuantum mekaniği çalışmaları ve uzay araçları üzerine projeler yer almaktadır. CERN için subatomik parçacıklar hakkında bir proje geliştirmiştir. Ayrıca, sıvı roket motoru geliştirme projeleri üzerinde çalışarak, bilim ve uzay tutkusunu hayata geçirmektedir. Doğa ve uzayı keşfetme tutkusu, Elif Yılmaz'ı gelecekteki büyük bilimsel başarılara doğru ilerlemeye devam etmeye teşvik etmektedir.

Elif Yılmaz
bottom of page