top of page

Ahmet Eren Çimen

Üniversite Öğrencisi Adayı (Bilgisayar-Yazılım Mühendisliği)

Ahmet Eren Çimen,


Lise eğitimi çağında ve genç yaşına rağmen birçok alanda başarılar ve projeler gerçekleştirmiştir. Eolisa Space projesine katılmadan önce Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, ROKETSAN ve STM gibi önemli şirketlerde staj yapmış ve eğitim kamplarına katılmıştır. Ayrıca, Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım ile düzenlediği bir konferansta moderatörlük yapmıştır.


Python programlama dili üzerine yoğunlaşan Ahmet, yazılım konusunda başlangıç seviyesinde olmasına karşın hızla gelişmeye ve öğrenmeye açıktır. Eğitim ve kariyer hedefleri doğrultusunda, üniversiteye geçiş yapmayı ve Bilgisayar ya da Yazılım Mühendisliği okumayı planlamaktadır.


Çevresel konulara olan ilgisi sayesinde iklim krizi ve enerji kaynakları üzerine bir ekip kurmuş ve çalışmalarını 5. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı'nda sunmuştur. Ayrıca, 2021 yılında Türkiye Hava Sporları Federasyonluğu tarafından düzenlenen Uzay Modelleri Türkiye Şampiyonası'nda Gençler S6A kategorisinde hazırladığı Model Roket ile Türkiye üçüncüsü olmuştur.


Bu genç yaşta gösterdiği bu üstün başarılar ve projeler, Ahmet Eren Çimen'in Eolisa Space'in başarısına büyük katkı sağlayacağının bir göstergesidir. Önümüzdeki yıllarda, bu genç ve yetenekli ekip üyesinin projemize kattığı enerji ve vizyon, hem teknolojik hem de toplumsal açıdan Eolisa Space'e büyük bir ivme kazandıracaktır.

Ahmet Eren Çimen
bottom of page