top of page

Ahmad Jabakenji

Astrofotoğrafçı (Science Team)

Ahmad Jabakenji,


Multidisipliner bir uzmandır; hevesli bir kaşif, tanınmış bir fotoğrafçı, amatör astronom ve astrofotoğrafçı, uzay bilimi sanatında yaratıcı bir sanatçı, sergi ve sanat tasarımcısı, ayrıca etkileyici bir konuşmacıdır. Kendisi, astrofotografi ve uzay sanatı olmak üzere iki alanda, uluslararası alanda kabul görmüş olan NASA'nın web sitelerinde (James Webb Uzay Teleskopu ve NASA Sky APOD) birden fazla ödül kazanmış ilk kişidir.


Jabakenji, bilime yoğun ilgi duyan bir ailede büyüdüğü için, erken yaşlardan itibaren evrenin derinliklerine dair sorular sormak ve keşfe çıkmak konularında büyük bir merak içerisinde olmuştur. Lübnan Üniversitesi'nde İş Yönetimi eğitimi görmüş olmasına rağmen, Ahmad, uzay ve astronomi konularında kendini sürekli geliştirmektedir.


Astronomik Bilimsel Birliği'nin kurucusu ve bilimsel-teknik başkanı olarak, Ahmad, North Star Space Art adlı Instagram hesabını yaratmış ve bu platform üzerinden düşünce yapısını değiştirici, yüksek kaliteli içerikler paylaşmaktadır. Ahmad, Dünya merkezli ve uzay gözlemevleriyle işbirliği yapmayı, astrofiziksel ve kozmolojik keşifleri görsel sanata dönüştürmeyi ve evrenin derinliklerindeki gizemleri, örneğin kara delikleri araştırmayı hedeflemektedir.


Ahmad Jabakenji şimdi de Eolisa Space'in değerli bir ekip üyesidir. Uzay sanatında sahip olduğu yetenekleri, Eolisa Space'in görsel ve estetik yönünü zenginleştirmekte ve şirketin projelerine benzersiz bir yaratıcılık katmaktadır. Kendisi, Eolisa Space'in blockchain ve kripto para projeleri için de görsel içerik üretmeye ve bu alandaki teknolojilerin sanatsal temsilini sağlamaya odaklanmaktadır.


Ahmad'ın uluslararası arenada elde ettiği başarılar ve tecrübesi, Eolisa Space'in global yatırımcılar ve ortaklar nezdindeki itibarına önemli bir katkı sağlayacaktır. Kendisi, Eolisa Space bünyesinde, hem teknik hem de estetik projelerde liderlik yapabilecek kapasiteye sahiptir.

Ahmad Jabakenji
bottom of page